Zełenski: Człowiek, który sprzedał Ukrainę - Mike Whitney

 Wołodymyr Zełenski jest obecnym prezydentem Ukrainy. Został wybrany  w 2019 roku, obiecując złagodzenie napięć z Rosją i rozwiązanie kryzysu w separatystycznych republikach na wschodzie Ukrainy. Nie próbował dotrzymać słowa w żadnej z tych kwestii. Zamiast tego znacznie zaostrzył wewnętrzny kryzys na Ukrainie, jednocześnie bezlitośnie prowokując Rosję. Zełenski miał wiele okazji do załagodzenia spraw z Moskwą i zapobieżenia wybuchowi działań wojennych. Zamiast tego konsekwentnie pogarszał sytuację, ślepo przestrzegając dyrektyw Waszyngtonu.

Zełenski był  chwalony na zachodzie za swoją osobistą odwagę, ale – w praktyce – nie udało mu się przywrócić jedności narodowej ani wdrożyć kluczowego porozumienia pokojowego, które jest jedyną drogą do pojednania. Prezydentowi Ukrainy nie podoba się tzw. protokół miński i odmówił spełnienia jego podstawowych wymagań. W rezultacie nacechowana etnicznie, bratobójcza wojna, która ogarnęła Ukrainę od 8 lat, trwa do dziś i nie widać końca. 

Większość Amerykanów nie zdaje sobie sprawy, że odrzucenie "Mińska" przez Zełenskiego było kroplą, która przebiła grzbiet wielbłąda. Rosyjscy urzędnicy pracowali przez 8 lat nad Mińskiem, wypracowując warunki, które byłyby do przyjęcia dla wszystkich stron. Potem — o jedenastej godzinie — Zełenski postawił kibosz machnięciem ręki. Czemu? Kto kazał Zełenskiemu zerwać umowę? Waszyngton? Oczywiście.

I dlaczego Zełenski rozmieścił 60 000 żołnierzy bojowych na obszarze strefy konfliktu (we wschodniej Ukrainie), gdzie mogli strzelać  pociskami do miast i wsi mieszkających tam etnicznych Rosjan? Najwyraźniej przesłaniem, jakie to wysłano do ludzi, było to, że inwazja jest nieuchronna i że powinni albo natychmiast opuścić swoje domy, albo schronić się w swoich piwnicach. Jaki cel miał  osiągnąć Zełenski, zmuszając tych ludzi do stłoczenia się w swoich domach w obawie o swoje życie? A jakie przesłanie zamierzał wysłać do Moskwy, której przywódcy patrzyli na te wydarzenia z absolutnym zdziwieniem?

Czy wiedział, że jego działania wywołają alarm w Rosji, zmuszając Putina do wezwania wojska i przygotowania ich na możliwą inwazję, aby chronić swój lud przed – jak to wyglądało – masową operacją czystek etnicznych?

Jak więc te działania są spójne z kampanijnymi obietnicami Zełenskiego przywrócenia jedności narodowej i pokojowego rozwiązania problemów Ukrainy z Rosją?

W ogóle nie są spójne, są biegunowymi przeciwieństwami. W rzeczywistości Zełenskij wydaje się działać według zupełnie innego scenariusza. Weźmy na przykład jego całkowitą niechęć do rozwiązania minimalnych problemów bezpieczeństwa Rosji. Czy Zełenski wiedział, że Putin wielokrotnie powtarzał, że członkostwo Ukrainy w NATO jest „czerwoną linią” dla Rosji? Czy wiedział, że Putin powtarza w kółko to samo od 2014 roku? Czy wiedział, że Putin ostrzegł, że jeśli Ukraina podejmie kroki w celu przystąpienia do NATO, Rosja będzie zmuszona do podjęcia „wojskowo-technicznych” środków w celu zapewnienia sobie  bezpieczeństwa? Czy Zełenski wie, że NATO jest kontrolowanym przez Waszyngton Sojuszem, który zaangażował się w liczne akty agresji przeciwko innym suwerennym państwom.

Oto krótka lista osiągnięć NATO:

 • Zniszczenie Jugosławii
 • Zniszczenie Afganistanu
 • Zniszczenie Libii
 • Zniszczenie Iraku
 • Zniszczenie Syrii

Dlaczego Zełenski zgodził się na dostarczanie na Ukrainę kolejnych dostaw broni, skoro szczerze zabiegał o pokój z Rosją? Czy uważał, że Putin był zbyt głupi, by zobaczyć, co dzieje się tuż pod jego nosem? Czy sądził, że normalizuje stosunki, rozszerzając swój arsenał, zagrażając własnym ludziom i przeskakując przez wszelkie obręcze, które Waszyngton dla niego postawił?

A może uważał, że prośby Putina o zapewnienie bezpieczeństwa były nieuzasadnione?  Czy myślał, że gdyby sytuacja byaby odwrotna, USA pozwoliłyby np Meksykowi na rozmieszczenie baz wojskowych, dział artyleryjskich i stanowisk rakietowych wzdłuż południowej granicy Ameryki? Czy w historii Ameryki jest jakiś prezydent, który nie zrobiłby tego samego, co Putin? Czy w historii Ameryki jest jakiś prezydent, który nie przeprowadziłby ataku wyprzedzającego na te meksykańskie bronie?

Nie, żądania Putina były całkowicie rozsądne, ale Zełenski i tak je zlekceważył. Czemu?

Czy Zełenski wie, że w rządzie, wojsku i służbach bezpieczeństwa Ukrainy  są  neonaziści. Czy wie, że chociaż ich liczba jest niewielka, są siłą, z którą należy się liczyć i która ma duży wpływ na nienawiść i prześladowania etnicznych Rosjan? Czy wie, że te skrajnie prawicowe elementy uczestniczą w paradach z pochodniami, odciskają na ramionach swastyki lub tatuaże SS i czczą rasistowską ideologię Adolfa Hitlera? Czy zdaje sobie sprawę, że wielu z tych nazistów dopuściło się zbrodniczych aktów brutalności, w tym spalenia 40 cywilów w Budynku Związków Zawodowych w Odessie w 2014 roku? Czy uważa, że ​​tajne programy CIA mające na celu uzbrojenie i szkolenie tych  bojowników budują zaufanie, czy też przypomina Moskwie katastrofalną wojnę, w której 27 milionów Rosjan zostało zlikwidowanych przez niemiecki Wehrmacht?

Wszystkie rozmowy o wstąpieniu do NATO, wszystkie rozmowy o bombach nuklearnych, ciągłe budowanie śmiercionośnej broni, przemieszczanie wojsk na wschód, odmowa wdrożenia traktatu mińskiego i odrzucenie żądań Putina dotyczących bezpieczeństwa. Wszystko to były celowe prowokacje. Ale dlaczego? Dlaczego „przynęcić niedźwiedzia”; Oto jest pytanie?

Ponieważ Waszyngton chce zwabić Rosję do wojny, aby dalej demonizować Putina, izolować Rosję, rozpocząć operację kontr partyzancką przeciwko rosyjskiej armii i nałożyć surowe sankcje gospodarcze, które wyrządzą maksymalne szkody rosyjskiej gospodarce. Oto strategia Waszyngtonu w pigułce, a Zełenskij pomaga Waszyngtonowi osiągnąć jego cele. Pozwala sobie być narzędziem Waszyngtonu. Poświęca swój własny kraj, by wspierać interesy Stanów Zjednoczonych.

Wszystko to pomaga podkreślić punkt, który nigdy nie jest rozważany przez media i nigdy nie jest dyskutowany przez ekspertów w wiadomościach, to jest to, że Ukraina przegra wojnę i Zełenski o tym wie. Wie, że ukraińskie siły zbrojne nie mogą się równać z armią rosyjską. To jest jak olbrzym uderzający muchę. Opinia publiczna musi to usłyszeć, ale oni tego nie słyszą. Zamiast tego słyszą o bohaterskich Ukraińcach walczących z rosyjskim najeźdźcą. Ale to nonsens, niebezpieczny nonsens, który ośmiela ludzi do poświęcenia życia dla przegranej sprawy. Wynik tego konfliktu nigdy nie był wątpliwy: Ukraina przegra. To pewne. A jeśli będziesz czytać między wierszami, zobaczysz, że Rosja całkiem zręcznie wygrywa wojnę; na każdym kroku miażdżą armię ukraińską i będą ją miażdżyć, dopóki Ukraina się nie podda. Przeczytaj ten krótki wywiad z pułkownikiem Douglasem MacGregorem z Tucker Carlson, a zrozumiesz, o co tak naprawdę chodzi:

Tucker: „Na jakim etapie jest wojna”? (1 marca)

Pułkownik McGregor: „Cóż, przez pierwsze 5 dni widzieliśmy bardzo powolny, metodyczny ruch wojsk rosyjskich wkraczających na Ukrainę… Poruszali się powoli i ostrożnie i starali się zmniejszyć straty wśród ludności cywilnej, próbując dać siłom ukraińskim szansę na wycofanie. W fazie, w której się teraz znajdujemy, siły rosyjskie manewrowały, by otoczyć pozostałe siły ukraińskie i zniszczyć je poprzez serię zmasowanych ataków artylerii rakietowej oraz nalotów. 

Tucker: Jaki jest tu cel Putina?”

Pułkownik McGregor: „Putin postanowił dotrzymać słowa z 2007 roku na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie powiedział: „Nie pozwolimy na rozszerzenie NATO do punktu, w którym NATO dotyka naszej granicy, a konkretnie Ukrainy i Gruzji. Konie trojańskie za potęgę militarną NATO i wpływy USA... Powtarzał to (ostrzeżenie) w kółko, w nadziei, że uda mu się uniknąć podjęcia działań w celu skutecznego oczyszczenia wschodniej Ukrainy z wszelkich sił opozycji i jego siły w pozycji vis-a-vis NATO, aby powstrzymać nas od jakichkolwiek dalszych prób wpływania lub zmieniania Ukrainy w platformę dla projekcji amerykańskiej i zachodniej potęgi na Rosję.

Teraz jego celem - na dzień dzisiejszy - jest zajęcie całego obszaru wschodniej Ukrainy (na wschód od Dniepru) i przekroczył rzekę, gdzie przygotowuje się do wkroczenia i całkowitego zdobycia Kijowa.

W tym momencie Putin musi zdecydować, co jeszcze chce zrobić. Myślę, że nie chce iść dalej na zachód. Ale chciałby wiedzieć, że cokolwiek z tego wyjdzie, Ukraina...będzie "neutralna",  najlepiej przyjazna Moskwie. Jeśli to nie wyjdzie to jego wojna byłaby stratą czasu”. 

Link do całego wywiadu

https://rumble.com/vw8v5p-col.-douglas-macgregor-with-tucker-carlson-3.1.2022.html

Co możemy wywnioskować z tego krótkiego wywiadu:

 • Rosja zwycięży, a Ukraina przegra.
 • Ukraina zostanie podzielona. Putin stworzy bufor, którego potrzebuje, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu krajowi.
 • Ktokolwiek będzie rządził zachodnią częścią Ukrainy, będzie musiał zadeklarować swoją „neutralność” (na piśmie) i odrzucić wszelkie oferty członkostwa w NATO. Jeśli naruszą tę obietnicę, zostaną usunięci siłą.

Ale oto ważna rzecz: wszyscy główni aktorzy tego fiaska od początku wiedzieli, że Ukraina nie ma szans na pokonanie armii rosyjskiej. To był przesądzony wynik. Chcemy więc wiedzieć, dlaczego Zełenski nie podjął kroków, aby uniknąć tragedii, zanim się wydarzyła?

Odpowiedź na to pytanie pomaga ujawnić „kim naprawdę jest Zełenski”.

Zadaj sobie pytanie: dlaczego Zełenski nie negocjował z Putinem, kiedy miał szansę? Dlaczego nie wycofał swoich 60 000 żołnierzy ze wschodu? Dlaczego nie powstrzymał dostaw broni do Waszyngtonu? Dlaczego nie wdrożył traktatu mińskiego? Dlaczego nie odrzucił propozycji członkostwa w NATO?

Wreszcie, dlaczego był tak zdecydowany robić rzeczy, o których wiedział, że rozgniewają Moskwę i zwiększą prawdopodobieństwo wojny?

Odpowiedzi na te pytania nie są trudne.

Zełenskij od samego początku działał na polecenie Waszyngtonu. Wiemy to. Realizuje także agendę Waszyngtonu, nie swoją, a z pewnością nie ukraińską. To też wiemy. Ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności. W końcu jest już dorosłym człowiekiem, który potrafi odróżnić dobro od zła. Wie, co robi i wie, że to jest złe; gorzej niż złe, to niewybaczalne. Wysyła ludzi na śmierć w wojnie, o której wie, że nie mogą wygrać; wyrządza własnemu narodowi niewyobrażalne cierpienia i krzywdy bez żadnego powodu; a co najgorsze, utorował drogę do rozpadu samej Ukrainy, kraju, którego przysiągł bronić. Ten kraj zostanie rozbity na kawałki w ramach ostatecznego porozumienia z Rosją, a Zełenski podzieli sporą część winy.

Źródło

https://www.sott.net/article/465213-Zelensky-The-Man-Who-Sold-Ukraine

Jeśli chcesz przeczytać więcej ciekawych wpisów kliknij linki poniżej

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/strona-internetowa-ambasady-usa-usunea.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/krotka-historia-zydowskosci-zelenskiego.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/ukraina-kraj-w-ktorym-umara-historia.html

Komentarze

 1. Interesujący punkt widzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Podzielam ten pogląd zachód złamał ustalenia po rozpadzie zsrr obawiam się tylko że tacy sami przywódcy są w Polsce

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezydent Ukrainy jest zydem i wykonuje polecenia Amerykanskich zydow i podobnie jest z polsk8m rzadem ze mówia cos innego i tez wykonuja p9lecen tzw:wałszywy h sojuszników co od lat prowadza wojny i niszcza tam gdzie sie znajdowali dobytek ludzki i tysiace zyc ludzkich.Pierwsze;Wietnam nic nie polepszyli.2 Libia .Syria .Afganistan tylko niszcza Swiat i wywoluja podstepem prowokacje.A Polska nie potrzebnie sie miesza za duzo w polityke USA i bardzo zle na tym wyjdzie nawet jak jest czlonkiem NATO.Od USA zaplacila Polska ,podatnik ,miliardy za samoloty i pewne uzbrojenie i teraz chca dac Ukrainie.A Amerykanie jak sie wycofali z Afganistanu po pozostawili lepsze samoloty i militarne uzbrojenia na pastwe losu i Afganistan sie teraz cieszy a P9lska za to samo zaplacila i nadal placi za tzw Używane gówno i to nie koniec bo to sa jz stary sprzet za po czasie beda musieli placic setki tys dol za czesci zamienne i pociski do tego gówna.Taka jest moja opinia i to jest prawdziwa historja ze USA gdzie nie wejd,ie to pozostawia po sobie smród i nienawisc a amerykanie to nie mysla tylko zydzi co nimi rzadza myśla i robia bez ich wiedzyW latach 1460 His,pania i P9rtugalia pogonili zydow za oszóstwa i niszczenie tych rkrajów dlatego dostali czas trzech miesiecy na opuszczenie Hiszpani i Portugali i to tez nie jest wymyslona historia a szczera prawda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super zgadzam się z Tobą w stu % Amerykańskie wojska sterowane są przez żydowska finansjerę i to Oni są złem całego świata ,W Bibli są nazwani Nierządnica i bestią ,Obie będą unicestwione przez Boga Wszechwładnego ,i ci co ich popierają również będą unicestwieni , Wszystko co mówi Bóg na kartach Bibli spełni się , Czytajcie Biblię rodacy , może warto , stanąć po stronie dobra niż popierać zło .

   Usuń
  2. Franek mysle ze biblia zostala napisana przez nich. Zebysmy czekali na zbawienie bezczynnie az bedzie za pozno. Inaczej po co mieliby isc po ptzegrana? Wszystko jest klamstwem

   Usuń
 4. Nie propaguj sowieckiej ideologii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może warto zapoznać się trochę z literaturą, faktami od majdana., nie wierzyć Poroszenku i Zielińskiemu - ze są biali i puszyści - bo niestety wojna trwa 8 LAT na Donbasie:- ZGINELO:- 14000 cywilów i około 200 dzieci od wojska ukraińskiego. ,gdzie był zachód..DLA CZEGO NIE INGEROWAL???? .. prosze poczytać - Odessa, lugans, dombas - a później ocenić co jest propagandą, i ideologia CCCP/ ZSSR.

   Usuń
 5. Wszystko ok. Obawiam się jednak jakiejś prowokacji. Coraz częściej Amerykanie pieprzą o broni chemicznej. Ktos na siłę chce w iagnac NATO do wojny z Rosją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Amerykanie? To chyba Ruscy o niczym innym nie mówią. To oni pierwsi wykryli na "odzyskanych" terenach laboratoria USA

   Usuń
  2. Raczej chca wciagnac Rosje w wojne swiatowa, ktorej potrzebuja jak ryba wody. Dlatego ciagle Waszyngton mowi o atomie rosyjskim, o chemicznej broni Putina ciagle strasza Putinem, to na odleglosc widac, ze to jest projekcja, ze to waszyngton chce konfliktu. Niedawno rezydent Bialego Domu powiedzial, ze ta wojna potrwa rok a moze kilka lat. Skad to wie? ano stad, ze beda robic wszystko by konflikt trwal a oni beda myslec jak zniszczyc Rosje i unieszkodliwic Putina, bez tego nie moga spelnic swoich marzen o globalnym rzadzie, o rezecie finansowym. A tymczasem Putn rosnie w sile, obiecal Rosjanom, ze juz nigdy Rosja nie bedzie zalezna od Zachodu!! De facto 3/4 swiata NIE potepilo Putina, jedynie zdegenerowany, "wolny" swiat zachodni potepia Putina, bo Ukraina to ich raj, to pralnia pieniedzy rzadu cieni Waszyngtonu, to 17 (z kilkuset na calym swiecie) wojskowych, amerykanskich tajnych labow biologicznych, o kulcie faszyzmu podtrzymywanym przez CIA nie wspomne. USA i Ukraina to jedyne kraje, ktore kazdego roku glosuja w ONZ przeciw potepieniu nazizmu na swiecie....
   Beda prowokowac to oczywiste, nawet zrobia jakas akcje falszywej flagi, jesli Putin nie da sie sprowokowac, by moc oficjalnie zaatakowac Rosje.

   Usuń
 6. Patrząc na to wszystko, odnoszę wrażenie, że Zelenski celowo chce NATO wciągnąć w tę wojnę. A świadczy o tym jego wystąpienie po ataku na miejscowość położona 25 km od naszej granicy. Wydaje mi się to celowe i niestety, ale zaplanowane.
  Zaplanowanym też wydaje mi się nadanie praw, nierzadko większych, niż mają nasi Rodacy, uchodźców. Wg mnie, każdy Ukrainiec, który otrzymał nr PESEL nie jest już uchodzą, a przesiedleńcem! Pomoc - ja najbardziej! Ale czasowa i z głową. A nie zapisy w ustawach, że każdy kto będzie chciał usunąć Ukraińcami że swojej własności, otrzyma wyrok minimum roku więzienia! To jakiś absurd totalny! I nieważne, że Ukrainiec nie będzie płacił, będzie dewastował i niszczył. Nic, jako Polak, zrobić nie będziesz mógł zrobić bez zgody sądu! A tam, jak dobrze wiemy, sprawa nie trwa miesiąc, a czasem nawet kilka lat! Jeszcze za swoje dobre serca, za chęć pomocy, będziemy płakać!
  Uchodzca w normalnym rozumieniu sprawy, jest umieszczany w ośrodku dla uchodźców. Wiem że jest ich mało, ale dałoby się jakieś budynki pod ten cel wykorzystać. A Ukraincow to nie dotyczy, ciekawe dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie się z tym zgadzam. Oby moje myśli obróciły się w gówno. Ale będziemy płakać.

   Usuń
 7. Od poczatku bylo widac ,ze Zelenski chce wciagnac NATO no i TO POLSKA bedzie walczyc z kim ?? z Rosja !! a kto wygra USAi RESZTA KOLESI Z iZRAELA ,Dostaniemy po ryju,rozbior Polski i bedziemy na wlasnej obczyznie ,NIKT NAM NAPEWNO NIE POMOZE......................

  OdpowiedzUsuń
 8. Proponuje udać się do psychiatry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie "widzisz" tego co powyżej napisane bo nie znasz prawdy o Deep State. Zainteresuj się jak wybijali narody a potem Obama dostał pokojowego Nobla za to że razem z bushem ograbiali inne kraje. obudź się człowieku. to jest ten czas.

   Usuń
 9. Jeśli ktoś dokładnie analizował Majdan to wie z czym walczyli Ukraińcy, jest to próba przeinaczenia rzeczywistości i postawienia Rosji w dobrym świetle, proszę dokładniej i lepiej czytać i analizować literaturę i fakty. Tego typu wpisy są wg mnie szkodliwe i jest próba dezinformacji a udostępnianie ich dziala zgodnie z intencja autora poszerza skalę osób dezinformowanych powtarzających zgodnie z zasadą psychologii tłumu opinie narzucona niejako przez autora...W artykule zastosowano też socjotechniki jak chociażby powołanie się na nikomu nie znany autorytet wojskowy, aby uwiarygodnić przekaz...

  OdpowiedzUsuń
 10. Sranie w banie, Putin jest inteligentnym człowiekiem i po sukcesie operacji w Gruzji zaplanował sobie taką samą, tylko większą, na Ukrainie. Czyli w Gruzji jako "obrońca" separatystów wkroczył do Gruzji i ja pokonał - co nie było trudne, znaczna różnica potencjałów. Ale pomysł był dobry, wzbudzamy ruchy separastyczne w regionach zamieszkanych głównie przez osoby o rosyjskiej narodowości, wspieramy je i obiecujemy pomoc, czym wywołujemy konflikt zbrojny o niewielkim natężeniu, cały czas go delikatnie podsycając. A potem to już z górki, trzeba bronić Rosjan, naziści mordują cywili itd. wkraczamy, wyzwalamy, ustanawiamy swoje władze. Niestety, dla Rosjan, Ukraina to nie Gruzja, potencjał militarny ma znacznie większy, dodatkowo ludność, nawet rosyjskojęzyczna nie wykazuje chęci do powrotu w objęcia Rosji i stawia zaciekły opór. Zapewne Rosja swoim tradycyjnym sposobem, czyli "nieskończonymi" rezerwami zaleje trupami swoich żołnierzy Ukrainę i w końcu wygra -coś, prawdopodobnie połączenie lądowe z Krymem i może "niepodległość" Doniecka i Ługańska. Okupi to tysiącami istnień, ale cóż w Rosji obywatel nie jest zbyt wiele wart.

  OdpowiedzUsuń
 11. Macie zryte rosyjsko/niemieckie berety...w Polsce jest mniejszość niemiecka i co? oddajmy im ziemię albo niech wyruszy jakaś dupnięta delegacja do Berlina i poprosi o interwencję a my będziemy się przyglądać...Zbyt łaskawie podeszli do tej bandy zapyziałych zasiedlonych RUSKICH co zostali na terenach...mieli załatwić ciężąrówki,wagany do przewozu bydła i pa na URAL.Gdy czytam te wypowiedzi to wy nie rozumiecie co to granica państwa i nie rozumiecie że ludzie nie chcą ruskich u siebie przez jakąś mniejszość,to ich ziemia ich kraj i dobrze że walczą.Polityka to głównym wygranym będzie chinol który będzie kupował ropę i gaz po tyle ile zapłaci dlatego siedzi cicho a Załyński jak by chciał za namową USA NATO I BÓG WIE KOGO jeszcze wciągnąć nas wszystkich w konflikt to pusci 5 rakiet made in ZSSR na Przemyśl i mamy wojne ale nie chce i prosi chyba że czeka az RUSKI dowiezie mu RS-24 i dupnie w tą prowincję PUTINA BERLIN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. specjalnie ogarniety nie jestes i przez takich durniow usa i israel z ukrami maja ulatwiona swoja nazistowska jatke bo musimy takich baranow wpierw edukowac ale gdy zrozumiesz juz w jak glebokiej dupie jestes moze byc za pozno...moze warto miec otwarta glowe i nie podchodzic do zycia emocjonalnie w pozycji widza przed czarno-bialym telewizorem? zastanow sie nad tym co widzisz ale jesli nie kumasz, moze warto zaczac czytac literature faktu a nie ogladac propagande saczona przez wszelkiej prowieniencji szumowiny?

   Usuń
 12. Co to za półmózg to pisał..? Żadnych konkretów, ani jednego popartego faktami argumentu... Żaden kraj nie będzie mówił drugiemu, czy może wejść do NATO lub Unii, czy nie może! Jak chce, niech sobie wchodzi, nawet do potoku, albo na wierzę Babel, putinowi nic do tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź jak powstało NATO i kto to sponsoruje a zrozumiesz może troche rzeczywistość a nie tą z mediów głównego ścieku- tam jest 1% prawdy.

   Usuń
  2. a co to ma za znaczenie jak powstało NATO ? powstało też SEATO, CENTO, ANZUS i UW etc.

   Usuń
 13. Spierdalaj w tą ordynarną ruska propagandą, wszystko co tu piszesz to kopia propagandowych artykułów w ruskiej załganej prasie. Można przestać czytać w miejscu w którym napisano, że Ukraina rozmieściła 60 tys wojska na wschodzie i ostrzeliwała etnicznych Rosjan. Po pierwsze to nieprawda, żadnych bombardowań nie było, a po drugie jeżeli tak Rosji zależy na etnicznych Rosjanach to dlaczego ich morduje dzisiaj w Charkowie i Mariupolu, nie pozwalajac nawet na ewakuację?? Ci "etniczni Rosjanie" ze wschodu Ukrainy nienawidzą Putlerea i jego bandy oprawców bardziej niz Ukraińcy. Ruskie onuce: iditie nachuj!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z treści w/w opinii wynika,że niestety konieczne jest eliminacja,bandero - faszyzmu w wydaniu ukraińskim.Tu nie chodzi o suwerenność,i inne szczytne cele.Ukraina,jest już sprzedana i to jest fakt.Główny cel,to podejście do Rosji i opanowanie jej.O to walczą od setek lat {np.Napoleon,Hitler i inni} z wiadomym skutkiem.Próbować ,można,ale wynik łatwy do przewidzenia,a przedmówcy życzę więcej spokoju i mniej inwektyw.

   Usuń
  2. Tyle że Putin składał wieńce na grobach ofiar w Polsce. Rosja z Historią się rozliczyła natomiast Żaden prezydent Ukrainy tego nie zrobił . Ukraina ma postawę roszczeniowa wobec Pl a krzyże ofiar na Wołyniu i groby są niszczone i wycinane przez banderowców . Rząd chciał ogłosić rok 2021 rokiem UPA.

   Usuń
 14. Zlenski to marionetka Deep State- zwykły sprzedawczyk, którego sponosuje Soros. Deep State czyt USA chciało wywołąć 3 wojne światową bo im się kasa skończyła. Zawsze napadają na innych i robią wojenki a u siebie piją drinki. Ludzkość śpi głębokim snem wierząc ciągle i daje się programowac mediom. Wasz świat jest przewrócony do góry nogami a Wam się wydaje że widzicie co się dzieje. Otóż nie widzicie. MAmy ere wodnika! erę przebudzenia. Przebudźcie się teraz albo będziecie niewolnikami z nr pesel i wasze potomstwo na zawsze. TO JEST ten czas..

  OdpowiedzUsuń
 15. Codziennie prezydent Ukrainy lansuje się w mediach i nawołuje do nienawiści zamiast żądać spotkania P. Putinem. To mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 16. Tyle że Putin składał wieńce na grobach ofiar w Polsce. Rosja z Historią się rozliczyła natomiast Żaden prezydent Ukrainy tego nie zrobił . Ukraina ma postawę roszczeniowa wobec Pl a krzyże ofiar na Wołyniu i groby są niszczone i wycinane przez banderowców . Rząd chciał ogłosić rok 2021 rokiem UPA.

  OdpowiedzUsuń
 17. Są jeszcze inne możliwe scenariusze samego zakończenia, o wiele bardziej groźne w skutkach dla ludzkości. Na razie trwa przeciąganie liny i prężenie muskułów przez NATO (USA) za pomocą ich mediów i całego ich systemu nacisków i odpowiednie profilowanie opinii publicznej. Bo oni to robią zawsze wszystko dla nas. Potem odwalą jakiś gruby numer w stylu 2 wieże i powiedzą, że ble ble opinia publiczna się tego domagała, a resztę niedowiarków zagadają swoimi "prawdomónymi" mediami. Resztę się wyzwie od ruskich onuc.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przecież te argumenty nie trzymają się kupy, czy człowiek myślący rozsądnie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że niezbyt bogata, wyniszczona trwającym konfliktem Ukraina jest w stanie zaatakować tak potężnego sąsiada jakim jest Rosja? Trzeba być naprawdę ogromnym optymistą (w zasadzie na pograniczu szaleńca) by zakładać, że Ukraina miała taki plan .. to się zwyczajnie nie "trzyma kupy" .. to ja już wolę jakąś dobrą bajkę obejrzeć, najczęściej jest bardziej logiczna ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie ma się trzymać kupy! To typowy ruski trolling na potrzeby wojny informacyjnej.

   Usuń
 19. Ruska propaganda rozlewa się na cały świat. Większych bzdur w życiu nie czytałem. Ktoś nieźle się najarał jak to pisał.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dodam pytania: Ile jest obecnie partii opozycyjnych na Ukrainie?Ile jest kanalów opozycyjnych telewizyjnych?Jakiej narodowości są Zeleński,Denys Szmyhal,Ołeksij Arestowycz,Kołomojski? Ile razy Ukraina zawetowała ustawy antyfaszystowskie w ONZ? Czy Ukraina ma uznane międzynarodowo i wytyczone granice?

  OdpowiedzUsuń
 21. Naprawdę kiepskimi przywódcami są ludobójczy globaliści Biden i spółka za kulisami, którzy mówią tym debilom, co mają robić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty