Ukrainizacja Polski wbija ostatni gwóźdź w pseudonacjonalistyczny projekt PiS - Andrew Korybko

 Nie da się ukryć, że projekt pseudonacjonalistyczny PiS całkowicie się nie powiódł. Patriotyczni Polacy nie będą rozpraszani przez niejasne zwycięstwa w polityce zagranicznej, które jeszcze się nie wydarzyły i mogą nigdy nie nastąpić, ani nie pozwolą, by wściekła rusofobia PiS wpłynęła na nich, by wybaczyli im (PIS) przymusową ukrainizację ich kraju.

Nikt nie jest w stanie poważnie opisać rządzącej w Polsce partii „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS według polskiego skrótu) jako „nacjonalistów” po tym, jak dobrowolnie zezwolili na ukrainizację swojego kraju, przyjmując ponad 3 miliony uchodźców z byłej Republiki Radzieckiej. Populacja Warszawy podskoczyła o 15-20% według prezydenta Rafała Trzaskowskiego, cytowanego przez New York Times (NYT) w artykule na temat tego numeru zatytułowanym "Witamy w Warszawie, ryzyko rozpada się pod presją nowej fali uchodźców".

Gazeta ujawniła również inne intrygujące fakty, w tym obawy Trzaskowskiego, że „koszty  (związane z przyjęciem tak wielu uchodźców) sięgają setek milionów dolarów” oraz że „największy warszawski szpital pediatryczny umieścił ukraińskich pacjentów na liście oczekujących na przeszczep wątroby”. , czasem wyprzedzając polskie dzieci." Ukraiński uchodźca przebywający w Polsce, którego syn ma rzadką chorobę wątroby, również ujawnił, że medycy ze szpitala w Kijowie, który go leczył, wyjechali, by leczyć żołnierzy na froncie.

Żaden z tych faktów nie przedstawia sytuacji w pozytywnym świetle, chociaż NYT wydaje się nieświadomy tego, że w przeciwnym razie prawdopodobnie nie uwzględniliby ich w swoim artykule. Warszawa znajduje się w punkcie krytycznym, zarówno fizycznym, jak i finansowym, podczas gdy Polacy stają się obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju, ponieważ ukraińscy uchodźcy są obecnie traktowani priorytetowo w nagłych przypadkach. Co więcej, moralnie naganne jest to, że ukraińscy lekarze porzucają chore dzieci do leczenia rannych żołnierzy.

PiS nie może nic zrobić z tym ostatnim faktem, ale jest w całości odpowiedzialny za pozostałe trzy. Szary kardynał Jarosław Kaczyński próbował przedstawiać się jako najbardziej patriotyczny obrońca polskich interesów nacjonalistycznych od czasów bohatera epoki niepodległości, marszałka Józefa Piłsudskiego, ale w rzeczywistości wszystko, co zrobił, to bezwstydna sprzedaż tych samych interesów, z którymi walczyły i poświęcały się  miliony Polaków. 

Żeby było jasne, nie ma nic złego w wielokulturowych społeczeństwach per se, ponieważ Rosja jest dumnie wielokulturowa i istnieje od pół tysiąclecia. Stają się problematyczne tylko wtedy, gdy liberalni globaliści, tacy jak PiS, który nieprzekonująco udaje ruch konserwatywno-nacjonalistyczny, radykalnie narzucają to społeczeństwu kosztem własnych obywateli. To jest dokładnie to, co dzieje się teraz w Polsce, czego dowodem jest najnowszy artykuł NYT.

Zwolennicy PiS pomogli wygrać reelekcję latem 2020 r., po to, by Polskę pochłoną potop Ukraińców, z których wielu popiera historyczne etnofaszystowskie władze lokalnych kolaborantów Hitlera, którzy brali udział w ludobójstwie II wojny światowej. Polacy (prawie jedna piąta zginęła podczas tego konfliktu w okresie krótszym niż sześć lat). To skrajnie odrażające traktowanie Ukraińców jako ludzi uprzywilejowanych kosztem rdzennych Polaków, zwłaszcza w szpitalach.

W desperackiej próbie odwrócenia uwagi społeczeństwa od nowo odkrytego statusu obywateli drugiej kategorii we własnym kraju, a także od najwyższej inflacji od ponad dwóch dekad, PiS podwaja swoją rusofobiczną retorykę do tego stopnia, że ​​ostatnio premier Mateusz Morawiecki   przechwalał się o tym, jak Polska opracowała światowy standard dla nakładania sankcji  na Rosję. Wydaje się, że jedyną „nacjonalistyczną” rzeczą, jaka pozostała po PiS, jest jego skrajna retoryka wobec Rosji.

To może nie wystarczyć, aby utrzymać poparcie twardego elektoratu, którego potrzebuje PIS, aby wygrać kolejne wybory jesienią 2023 roku. Ci patrioci, którzy są całkowicie zniesmaczeni tym, jak bezwstydnie PiS sprzedał swoje cenne interesy narodowe Polski sąsiadom, którzy dosłownie mają nienawiść do Polaków ze względu na ich etnofaszystowskie interpretacje historyczne może „oderwać się” od partii i zamiast tego popierać prawdziwie patriotyczne. To najgorszy polityczny koszmar PiS, ale po tym wszystkim, co się wydarzyło, być może nie będzie w stanie tego ta partia odwrócić.

Kaczyński pomyślał, że mógłby wykorzystać miliony Ukraińców, których jego rząd zgodził się gościć jako swego rodzaju narzędzie geopolityczne, aby wyrzeźbić wyobrażoną przez Polskę „strefę wpływów” w państwach „Inicjatywy Trzech Mórz” (3SI) w Europie Środkowej i Wschodniej. Ten ambitny projekt grozi jednak odwrotnym skutkiem, jeśli jego zwolennicy zerwą szeregi z PiS i zamiast tego poprą prawdziwie patriotyczne partie w nadchodzących wyborach, co może doprowadzić do władzy otwarcie liberalno-globalistyczną opozycję.

18 miesięcy to za mało czasu, aby zrobić coś imponującego na froncie polityki zagranicznej. Ponadto Polacy (jak wszyscy ludzie) bardziej dbają o swoją najbliższą sytuację społeczno-gospodarczą niż abstrakcyjne koncepcje polityki zagranicznej. Większość nie chce też płacić za Ukrainę, nie mówiąc już o milionach uchodźców, którzy napłynęli do ich kraju. To tragedia, że ​​niektóre polskie dzieci nieuchronnie umrą, nie daj Boże, bo zamiast tego ukraińscy uchodźcy byli traktowani priorytetowo w nagłych wypadkach.

Nie da się ukryć, że projekt pseudonacjonalistyczny PiS całkowicie się nie powiódł. Patriotyczni Polacy nie będą rozpraszani przez niejasne zwycięstwa w polityce zagranicznej, które jeszcze się nie wydarzyły i mogą nigdy nie nastąpić, ani nie pozwolą, by wściekła rusofobia PiS wpłynęła na nich, by wybaczyli im przymusową ukrainizację ich kraju. Jest prawie pewne, że bezprecedensowy napływ tak wielu cudzoziemców do kraju, zwłaszcza tych, którzy dosłownie nienawidzą swoich gospodarzy, z czasem doprowadzi do wielowymiarowych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, czy PIS wygra reelekcję w jesiennych wyborach w 2023 roku, PiS przejdzie do historii jako partia, która otworzyła bramy ukraińskiej inwazji na Polskę, która całkowicie zmieniła jej sytuację społeczno-polityczną. Jej zwolennicy ufali, że Kaczyński ochroni ich przed radykalną wielokulturowością, przeciwko której PiS szydził w Europie Zachodniej, tylko po to, by dowiedzieć się, że nigdy tak naprawdę nie miał takich zamiarów i właściwie cały ten czas knuł, by powtórzyć dokładnie to samo w kraju.

Co prawda robi to z tak zwanymi „cywilizacyjnymi podobnymi” ludźmi, ale większość z nich tak się składa, że ​​to etnofaszyści, którzy z pasją nienawidzą Polaków za radykalną interpretację historii. To „uśpione cele”, które „obudzą się” w „dogodnym politycznie” czasie, być może, jeśli Polska zmądrzeje i zdecyduje się usunąć tych uchodźców lub przynajmniej ograniczyć ich przywileje.

W tym momencie Polska może zostać uwikłana w te same zamieszki wywoływane przez migrantów, z których słynęła Europa Zachodnia. Istnieje również wiarygodne ryzyko, że wysoko wyszkoleni i zmotywowani neonaziści w tych tłumach mogą wywołać poważny kryzys bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli użyją jakiejkolwiek broni, którą mogli przemycić do Polki z Ukrainy. Gdyby zdarzył się ten najgorszy scenariusz, to Kaczyński byłby osobiście odpowiedzialny za stworzenie tej dosłownej piątej kolumny w Polsce.

Lekcja, jaką można wyciągnąć z tego wszystkiego, jest taka, że ​​czasami najgładszymi „nacjonalistami” mogą być po prostu liberalni-globaliści w przebraniu dokładnie tak, jak Kaczyński właśnie się jako taki ujawnił. PiS mógł mieć jakąś obiecującą politykę, ale później okazało się, że była powierzchowna i pozbawiona jakiejkolwiek treści. Partia dosłownie zdradziła wszystko, co twierdziła, że ​​reprezentuje, i żaden szczery polski patriota nie może jej ponownie poprzeć po tym, jak pozwoliła na ukrainizację swojego kraju.

Źródło 

https://www.sott.net/article/467131-Polands-Ukrainization-puts-the-final-nail-in-PiS-faux-nationalist-project

Jeśli chcesz przeczytać inne ciekawe wpisy kliknij linki poniżej 

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/04/tajemnice-bunkra-dowodzenia-pod.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/04/gerald-markel-za-rok-zaden-rzad-w.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/04/jak-to-sobie-poradniki-pisza-aby.html

Komentarze

Popularne posty

Zełenski: Człowiek, który sprzedał Ukrainę - Mike Whitney