Cadieu, Fabryka Azovstal, NATO i Azov batalion - koło tajemnic w Mariupolu?

 Podczas audycji w państwowej telewizji 21 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin nakazał siłom rosyjskim zatrzymanie się przed obleganą fabryką Azovstal w Mariupolu i zablokowanie jej „aby mucha nie mogła się przedostać”.

Rozmawiając z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu, Putin powiedział, że rosyjskie siły „muszą pomyśleć… o zachowaniu życia i zdrowia naszych żołnierzy i oficerów”, dodając, że „nie ma potrzeby wspinania się do tych katakumb i czołgania się pod ziemią przez te obiekty przemysłowe. Zablokuj ten obszar przemysłowy, aby mucha nie mogła się przez niego przedostać.

Graham Phillips opublikował kilka relacji z „Bitwy o Azovstal”, które można obejrzeć poniżej . Za pomocą drona nagrywa fabrykę Azovstal z lotu ptaka. Poniżej znajduje się jego pierwszy raport dotyczący Azovstalu.


28 kwietnia rosyjska agencja informacyjna Tass poinformowała, że ​​emerytowany generał armii kanadyjskiej, którego ONZ próbuje ratować, mógł zostać ukryty w fabryce Azowstalu, jak twierdzi Eduard Basurin, rzecznik Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej („DRL”).

„Czasami pojawiały się informacje, że jeden z byłych generałów armii kanadyjskiej może się tam ukrywać [w kompleksie stalowym Azovstal]. Najpierw wydawało się, że zniknął z pola widzenia, a potem kanadyjskie Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie, że ten generał zawiadomił, że odchodzi z wojska i przenosi się na Ukrainę. Być może to ONZ próbuje go uratować” – powiedział Basurin. Grupa, którą ONZ przygotowuje do ewakuacji cywilów z Azowstalu, dąży do celu ratowania „aktywnego personelu wojskowego NATO, który może być tam okopany”.

https://tass.com/society/1444877?utm_source=dailyexpose.uk&utm_medium=referral&utm_campaign=dailyexpose.uk&utm_referrer=dailyexpose.uk

W ostatnich dniach cywile przetrzymywani w tunelach kompleksu przemysłowego Azovstal zostali ewakuowani w czasie uzgodnionych w tym celu przez Rosję przerw w bronieniu. Do 8 maja zwolniono 182 cywilów, kończąc ostatnią operację ewakuacji. Rosyjskie media Ria Novosti poinformowały, że osoby chcące udać się na terytorium zajmowane przez Kijów zostały przekazane Czerwonemu Krzyżowi i przedstawicielom ONZ.

Jak poinformował Phillips w niedzielę, cywile zostali ewakuowani z Azovstalu. 


Dzień po tym, jak wicepremier Ukrainy Irina Vereschuk ogłosiła, że wszystkie kobiety, dzieci i starsi cywile uwięzieni w kompleksie Azovstal w Mariupolu zostały ewakuowane, zastępca dowódcy pułku azowskiego powiedział dziennikarzom w niedzielę: „Czy wszyscy cywile zostali ewakuowani? Nie możemy powiedzieć na pewno, bo do fabryki nie przyjechały żadne organizacje międzynarodowe, nie przyszli politycy ukraińscy…”

Rosyjska gazeta internetowa Vzglyad poinformowała, że ​​1 maja rosyjskie wojska aresztowały Cadieu, gdy próbował uciec z Azowstalu. Po raz pierwszy informacja została ogłoszona na rosyjskim kanale telewizyjnym 360 °, jednak nie mogliśmy znaleźć oryginalnego raportu, a John Goss potwierdza to samo na swoim blogu. 

Podobno władze Zachodu i Kijowa wpadły na pomysł utworzenia cywilnych korytarzy humanitarnych z Azovstalu, aby umożliwić „ewakuację” Kadieu, napisał New Eastern Outlook („NEO”). Potwierdzenie tego można znaleźć w raporcie agencji prasowej Azerbejdżanu, w którym stwierdzono: „[Cadieu] kilkakrotnie próbował wyrwać się z okrążenia Azovstalu. Z tego powodu Zachód nalegał na humanitarne korytarze do wyjścia ludności cywilnej: między innymi zagraniczni specjaliści musieli opuścić katakumby”.

NEO kontynuował:

„[Ten plan] obejmował prezydenta Francji Macrona i jego tureckiego odpowiednika Erdogana, a także sekretarza generalnego ONZ. Pomysł polegał na tym, że pod przykrywką „uchodźców”, Cadieu, [wraz z kilkoma innymi wysokimi rangą urzędnikami NATO, mogliby opuścić kontrolowaną przez Rosję strefę wojny w Donbasie i uniknąć nie tylko haniebnej niewoli, ale także pokazowego procesu przez Moskwę. Można zauważyć, że według krążących doniesień Cadieu był odpowiedzialny za podziemne bunkry Azovstal, w tym Biolab No.1, gdzie 18 osób pracowało ze śmiertelnymi wirusami”.

Raporty o aresztowaniu Cadieu zdają się opierać na początkowym raporcie kanału 360° i przeciekach internetowych, napisał John Goss, Swietłana Nikołajewna przedstawiła najbardziej dokładną relację, ale nie była w stanie ujawnić swojego źródła, mówiąc jedynie, że pochodziło od kogoś z pierwszej linii i że nie wydano żadnego oficjalnego oświadczenia. Swietłana Nikołajewna napisała:

„[Cadieu] był szefem 18 laboratoriów pracujących nad śmiercionośnymi wirusami, takimi jak Ebola czy Nipah. Został przewieziony do Lefortowa (wydział śledczy FSB Federacji Rosyjskiej) w Moskwie na proces przed trybunałem wojskowym.

„Były” dowódca armii, generał broni Trevor Cadier, był na Ukrainie od lutego. Został otoczony w Mariupolu w zakładzie Azovstal. To za Trevorem Cadierem Siły Zbrojne Ukrainy wysłały cztery helikoptery i dwie łodzie, które zniszczyły Siły Zbrojne Rosji. To dla niego wojska ukraińskie kilkakrotnie bezskutecznie próbowały przebić się przez linię frontu i dotrzeć do Mariupola. To dla niego Macron i Scholz próbowali negocjować z Putinem, ale niczego nie utargowali. To ze względu na generała NATO Zełenski błaga o zorganizowanie humanitarnego ukraińskiego korytarza w Mariupolu. Trevor Cadieu nie miał woli i odwagi, by siedzieć w piwnicach zakładu Azovstal. Podczas próby ucieczki z zakładu Azowstal został aresztowany i przewieziony do Lefortowa (Komitet Śledczy FSB Federacji Rosyjskiej) w Moskwie.

„Grupa przygotowana przez ONZ do ewakuacji cywilów z Azovstal ma na celu ratowanie „aktywnych wojskowych krajów NATO, które mogły tam być. W fabryce Azowstal mogą znajdować się także dokumenty potwierdzające ludobójstwo i mord ludności cywilnej Sił Zbrojnych Ukrainy oraz fakt przeprowadzania „pewnych eksperymentów na ludziach”. Boją się, że cały świat zobaczy te dokumenty i zobaczy, jakie państwo stworzyli na Ukrainie – nazistowskie, faszystowskie, banderowskie, by zaatakować Rosję.

„Warto podkreślić, że oficjalne oświadczenie Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej w tej sprawie nie wpłynęło, rosyjski resort wojskowy na razie nie potwierdził tej informacji”.

https://www.9111.ru/questions/7777777771883718/

Od końca marca do początku kwietnia informacje o dużej grupie oficerów z państw członkowskich NATO, które utknęły w Mariupolu, zaczęły się rozchodzić w rosyjskim segmencie Telegramu i w prasie – podał SOTT, a do 20 kwietnia pozostałe oddziały batalionowe Azov i obce wojska zostały zmuszone do schronienia się w kompleksie fabrycznym Azovstal. Ta data, 20 kwietnia, jest niezwykle ważna w sprawie Cadieu.

21 kwietnia tsunami kanadyjskich doniesień prasowych na temat Cadieu uderzyło. Wszyscy donosili o odejściu generała-porucznika z wojska „po 30 latach w mundurze”, niektórzy podając datę jego przejścia na emeryturę 5 kwietnia.

Ale niektóre rzeczy w korporacyjnej narracji medialnej nie pasują do siebie:

  • Jeśli Cadieu przeszedł na emeryturę 5 kwietnia, to w rzeczywistości była to wiadomość najpóźniej 6 kwietnia. Jednak pojawiła się dopiero 21 kwietnia, dzień po tym, jak faszystowskie wojska i najemnicy zajęli pozycje w swoim ostatnim bastionie obronnym – fabryce Azovstal.
  • Od 5 kwietnia nie było ani wejścia, ani wyjścia z Mariupola i większość ludzi szukała ratunku. Cadieu, jak nam się mówi, wyjechał na Ukrainę po „przejściu na emeryturę” 5 kwietnia. I czy nie zastanowiłby się dwa razy przed udaniem się do miejsca, w którym toczyła się najbardziej intensywna walka?
  • Jeśli Cadieu „przeszedł na emeryturę i udał się na Ukrainę, aby pomóc w obronie kraju przed rosyjską inwazją”, w jaki sposób mógłby pomóc, gdyby był odpowiedzialny za Biolab No.1?
  • Skoro Cadieu nie był już generałem NATO, tylko najemnikiem pomagającym Kijowowi z dobroci serca, dlaczego miałoby być tak wiele prób ratowania go?

Pod Hutą Żelaza i Stali Azovstal

Nazywają około 18 mil tuneli pod hutą Azovstal w Mariupolu „katakumbami”, napisał na swoim blogu John Goss. „W tej chwili tunele Azowstalu są wykorzystywane przez ukraińskich bojowników jako schronienie. Przetrzymywano tam także cywilów”.

Artykuł Gossa kontynuował:

„Mówi się, że kompleks ma makabryczną historię, część jest wykorzystywana jako sala tortur dla mieszkańców Mariupola przeciwnych faszyzmowi… Istnieją twierdzenia, że w katakumbach Azovstal znajduje się również siedziba NATO wraz z laboratorium broni biologicznej, w którym przeprowadzano eksperymenty na ludziach. Rosyjski komentator polityczny Franz Klintsevich uważa, że wśród oblężonych są doradcy i personel wojskowy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Polski i Kanady”.

https://riafan.ru/23118402-klintsevich_o_yame_i_sekretah_azovstali_u_nas_budut_bol_shie_syurprizi_dlya_mirovogo_soobschestva


Przeczytaj więcej na temat fabryki Azowstral i jej tajemnic pod poniższym linkiem 

https://johnplatinumgoss.com/2022/05/01/azovstal-the-pit-and-the-pendulum/

Źródło 

https://dailyexpose.uk/2022/05/09/former-canadian-general-captured-by-russians/

Jeśli chcesz przeczytać inne ciekawe wpisy kliknij linki poniżej 

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/narodziny-rzeszy-nowej-norlamnosci-cj.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/nie-mozesz-tego-pominac-klaus-schwab.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/globalisci-planowali-juz-w-2015-r.html

Komentarze

Popularne posty

Dlaczego warto słuchać pandemicznych baronów? Studium Małpiej Ospy