Wielki Reset i Wielka Narracja - wizje Klausa Schwaba które realizuje na całym świecie - Część 1

 Podczas gdy Światowe Forum Ekonomiczne przygotowuje się do powrotu dorocznego spotkania w Davos w Szwajcarii, „międzynarodowa organizacja współpracy publiczno-prywatnej” rozpoczyna kolejną fazę agendy Wielkiego Resetu – The Great Narrative.

11 i 12 listopada 2021 Światowe Forum Ekonomiczne zorganizowało dwudniowe spotkanie zatytułowane „Wielka narracja” w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby omówić „perspektywy długoterminowe” i „współtworzyć narrację, która może pomóc w tworzeniu bardziej odporną, integracyjną i zrównoważoną wizję naszej wspólnej przyszłości”. WEF zgromadził futurystów, naukowców i filozofów z całego świata, aby wymyślić swoją wizję zresetowania świata i wyobrazić sobie, jak może wyglądać w ciągu najbliższych 50 lat. Dyskusje zebrano i opublikowano w  książce The Great Narrative w styczniu 2022 roku.

Program Wielkiego Resetu został ogłoszony na początku czerwca 2020 r. przez WEF jako wyraźna odpowiedź na COVID-19. Uruchomienie Wielkiego Resetu poparł Klaus Schwab, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego; angielski książę Karol; Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ; oraz Kristalina Georgieva z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. WEF spędził ostatni rok na tworzeniu swojej propagandy i współpracy z rządami i prywatnymi firmami, które podzielają ich cele związane ze światem rządzonym przez technokratów, którzy podejmują odgórne decyzje dla mas w imię walki o różnorodność i zrównoważony rozwój.

Stali czytelnicy pamiętają, że 18 października 2019 r. WEF współpracował z Fundacją Billa i Melindy Gates oraz Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johnsa Hopkinsa w "ćwiczeniu pandemicznym" wysokiego poziomu, znanym jako Event 201. Wydarzenie 201 symulowało reakcję świata na pandemia koronawirusa, która ogarnęła planetę. Symulacja wyobrażała śmierć 65 milionów ludzi, masowe zamknięcia, kwarantanny, cenzurę alternatywnych punktów widzenia pod pozorem walki z „dezinformacją”, a nawet podsunęła pomysł aresztowania ludzi, którzy kwestionują narrację pandemiczną.

Teraz, gdy Great Reset Agenda wchodzi w drugi rok, Schwab i jego współpracownicy z WEF zmieniają swoje przesłanie i skupiają się na „Wielkiej Narracji”.

Wielka narracja i czwarta rewolucja przemysłowa

Zanim omówimy rzeczywistą treść wydarzenia The Great Narrative, przyjrzyjmy się, co oznacza „Wielka Narracja”. W wielu formach narracja medialna jest definiowana jako „sposób przedstawiania powiązanych wydarzeń w celu opowiedzenia dobrej historii” lub „opowiadanie powiązanych wydarzeń w spójnym formacie, który koncentruje się wokół głównego tematu lub idei”. W naszym codziennym życiu narrację można postrzegać jako sposób, w jaki my, ludzie, zaczynamy rozumieć otaczający nas świat. Tworzymy narracje lub historie o naszych realiach politycznych i naszych relacjach międzyludzkich.

Dodatkowo w filozofii termin narracja może nabrać jeszcze głębszego znaczenia. Niedawno Tim Hinchliffe z Sociable pisał o pojęciu narracji w odniesieniu do filozofii:

„Idea wielkiej narracji to coś, co francuski filozof Jean-Francois Lyotard nazwał „wielką narracją” (znaną również jako „meta-narracja”), która według Philo-Notes „służy do legitymizacji władzy, autorytetu i zwyczajów społecznych”. — wszystko, co próbuje osiągnąć wielki reset.

Idole używają wielkich narracji, aby legitymizować swoją własną władzę, i robią to, twierdząc, że posiadają wiedzę i zrozumienie, które przemawiają do uniwersalnej prawdy.

Jednocześnie autorytarni wykorzystują te wielkie narracje w „próbie przetłumaczenia alternatywnych relacji na swój język i stłumienia wszelkich zastrzeżeń do tego, co sami mówią”.

Przy takim zrozumieniu wezwanie WEF do „Wielkiej Narracji” powinno być postrzegane jako takie, jakie naprawdę jest – próbą wyparcia wszystkich innych wizji przyszłości ludzkości poprzez umieszczenie WEF i ich partnerów w sercu narracji, która ich maluje jako bohaterowie naszych czasów. To doskonale pasuje do filozofii Technocratic stosowanej przez założyciela WEF Klausa Schwaba. Wyobraża sobie przyszłość, w której „partnerstwa publiczno-prywatne” rządu i prywatnego biznesu oraz tak zwane filantropie wykorzystują swoje bogactwo, wpływy i władzę, aby zaprojektować przyszłość, która według nich jest najlepsza dla ludzkości. W rzeczywistości filozofia technokratów łączy się z transhumanistycznym sposobem myślenia, który postrzega ludzkość jako ograniczoną, wadliwą i wymagającą ulepszenia przez technologię w celu przyspieszenia tego, co Schwab nazywa czwartą rewolucją przemysłową.

Pierwszego dnia Wielkiej Narracji Klaus Schwab siedział z Mohammadem Abdullahem Al Gergawim, ministrem spraw gabinetowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na panelu zatytułowanym Narrating the Future. „Jesteśmy tutaj, aby opracować Wielką Narrację, opowieść na przyszłość” – powiedział Schwab podczas panelu. „Spotykamy się dzisiaj, aby stworzyć wspaniałą narrację; opowieść na przyszłość. Cytuję Jego Wysokość Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz władcę Dubaju, kiedy H.H. powiedział: „Przyszłość należy do tych, którzy potrafią ją sobie wyobrazić, zaprojektować i zrealizować”. Jesteśmy tu teraz, aby wyobrażać sobie przyszłość, projektować przyszłość, a następnie realizować”.

Minister Al Gergawi mówił o opinii publicznej „szukającej sposobu na ‘Wielką Transformację’”. Minister wypowiedział się na temat sprawiedliwości społecznej, używając wszystkich zwykłych wyrażeń używanych przez WEF i ONZ, wspominając jednocześnie największego na świecie 1% posiadającego więcej bogactwa niż kiedykolwiek wcześniej, biednych na świecie żyjących za mniej niż dolara dziennie i zmiany klimatu. Al Gergawi wielokrotnie wspominał również, że „przyszłość należy do tych, którzy ją sobie wyobrażają, projektują i wdrażają”, a także dyskutował o kolejnym etapie ewolucji człowieka i roli, jaką odegra technologia.

„Ewolucja człowieka przechodziła fazy – odkryliśmy ogień, odkryliśmy koło – dziś dzięki technologii, cokolwiek wydarzy się w ciągu najbliższych 50 lat, będzie zupełnie inne. Tak więc dla nas, jako ludzkości, przez setki tysięcy lat byliśmy w normalnym tempie” – powiedział minister spraw gabinetowych ZEA Mohammad Abdullah Al Gergawi. „Obecne tempo jest złożone, ponieważ po raz pierwszy dzięki technologii łączymy nasze społeczeństwo, gospodarkę, nasz rząd, nasze życie i jest tylko jedna platforma. Cokolwiek wydarzy się w przyszłości, będzie oparte na tym, co projektujemy teraz”.

Minister mówił również o potrzebie rozwoju rządu jako instytucji w taki sam sposób, w jaki ewoluowały instytucje sektora prywatnego. Jest to prawdopodobnie odniesienie do faktu, że podstawową misją WEF jest zmiana roli rządu i prywatnych przedsiębiorstw, aż do momentu, gdy prawie nie będzie rozróżnienia między władzą państwową i prywatną.

Innym tematem, który był intensywnie omawiany, była czwarta rewolucja przemysłowa (4IR) i metaverse. Metaverse zostanie omówiony w części 2 tej serii. 4IR to kolejny ulubiony projekt Klausa Schwaba, który został po raz pierwszy ogłoszony w grudniu 2015 roku. Mówiąc prościej, 4IR to cyfrowy panoptikon przyszłości, w którym cyfrowy nadzór jest wszechobecny, a ludzkość wykorzystuje technologię cyfrową do zmiany naszego życia. Ten świat, często kojarzony z pojęciami takimi jak Internet Rzeczy, Internet Ciał, Internet Ludzi i Internet Zmysłów, będzie zasilany przez technologię 5G i 6G. Oczywiście dla Schwaba i innych globalistów 4IR nadaje się również do bardziej centralnego planowania i odgórnej kontroli. Celem jest śledzenie społeczeństwa, w którym wszystkie transakcje są rejestrowane, każda osoba ma cyfrowy identyfikator, który można śledzić, a malkontenty społecznościowe są wykluczone ze społeczeństwa za pomocą społecznej oceny kredytowej.

„Wszędobylski, mobilny superkomputer. Inteligentne roboty. Samojezdne samochody. Neurotechnologiczne ulepszenia mózgu. Edycja genetyczna. Dowody na dramatyczne zmiany są wszędzie wokół nas i dzieje się to w tempie wykładniczym” – napisał Schwab w celu ogłoszenia 4IR.

W pewnym momencie Schwab zauważył znaczenie zorganizowania spotkania The Great Narrative w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. „Kiedy pisałem swoją książkę i przedstawiłem pojęcie 4IR jako siły kształtującej naszą przyszłość, uznaliśmy, że to bardzo ważne, abyśmy naprawdę pracowali razem na poziomie globalnym, aby wykorzystać potencjał 4IR z korzyścią dla ludzkości ponieważ technologia ma również pewne pułapki i może być wykorzystywana ze szkodą dla ludzkości” – stwierdził Schwab w The Great Narrative. „Więc stworzyliśmy tę sieć ośrodków na całym świecie, a ty byłeś pierwszym krajem, który zareagował pozytywnie. Dziękuję ministrowi za wspaniałą współpracę, jaką mamy tutaj z naszym Centrum 4IR, a także bardzo się cieszę, że zgromadziliśmy tu ekonomistów, socjologów, ale także przedstawicieli, naukowców, którzy naprawdę mogą nas oświecić o tych wszystkich nowych technologiach ”.

Podczas panelu "Następne 50 lat", Klaus Schwab rozmawiał z Jego Ekscelencją Omarem bin Sultanem Al Olamą, Ministrem Stanu ds. Sztucznej Inteligencji, Gospodarki Cyfrowej i Zastosowań Pracy zdalnej, o swojej wizji kolejnych 50 lat dla swojego kraju. Pan Al Olama jest również partnerem WEF. To właśnie podczas tego panelu decyzja o organizacji The Great Narrative w Zjednoczonych Emiratach Arabskich staje się jasna. Zjednoczone Emiraty Arabskie spędziły ostatnie kilka lat promując się jako siedlisko rozwoju technologii cyfrowych, w szczególności sztucznej inteligencji i robotyki. Minister Al Olama zażartował nawet, że celem jego pracy było przekształcenie się w formę sztucznej inteligencji.

Minister Al Olama omówił również, w jaki sposób hotele, taksówki i inne branże zostały zrewolucjonizowane przez technologię cyfrową i nieuchronność cyfryzacji gospodarki. „Nie będzie dwóch gospodarek” – stwierdził. „Jesteśmy teraz w tym punkcie przegięcia, w którym możemy śmiało powiedzieć – tradycyjna gospodarka, gospodarka cyfrowa, ale w pewnym momencie, w niedalekiej przyszłości, gdy 4IR stanie się bardziej powszechny, będzie tylko gospodarka cyfrowa. Albo gospodarka, jeśli nie jest czysto cyfrowa, jest możliwa za pomocą środków cyfrowych”.

Al Olama omawiał również inwestycje swojego narodu w technologię 5G i sposób, w jaki te inwestycje pomogą im wprowadzić się w czwartą rewolucję przemysłową.

Ta dyskusja na temat sztucznej inteligencji, 4IR, bezgotówkowego społeczeństwa cyfrowego i Wielkiego Resetu jest absolutnie niezbędna do zrozumienia dla przeciętnego człowieka. Ci niewybrani technokraci nadal organizują wydarzenia i publikują raporty, jakby ludzie na całym świecie prosili o pomoc i przewodnictwo. Ukrywają się pod przykrywką życzliwości, ale fasada słabnie, a ludzie na całym świecie zaczynają kwestionować prawdziwą misję WEF, Fundacji Gatesa, Fundacji Rockefellera i podobnych graczy. Aby zrozumieć ich prawdziwe intencje, należy zwrócić uwagę na działania krajów i organizacji partnerskich WEF. Obejmuje to również Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Technokratyczny autorytaryzm

Podczas gdy przywódcy polityczni ZEA i Klaus Schwab mogą promować się jako bohaterowie naszych czasów, powinniśmy oceniać ich według ich działań i towarzystwa, z jakim się łączą, a nie kwiecistego języka, którego używają, aby nas rozpraszać. Prostym faktem jest to, że ZEA mają okropną historię w zakresie praw człowieka. Naród znany jest z deportowania tych, którzy wyrzekają się islamu, ograniczania wolności prasy i egzekwowania elementów prawa szariatu.

W 2020 roku ZEA ogłosiły utworzenie rady ds. praw człowieka, która zajmie się kwestiami praw człowieka, ale krytycy oskarżyli przywódców o „wybielanie” problemu. Pomimo obietnic zmiany i złagodzenia przepisów dotyczących alkoholu i rozwodów, ZEA wciąż walczą o utrzymanie wizerunku wolnego narodu.

We wrześniu prawodawcy Unii Europejskiej wezwali ZEA do uwolnienia kilku prominentnych działaczy na rzecz praw człowieka i innych „pokojowych dysydentów” uwięzionych w tym kraju. Wezwali także do bojkotu trwającego Expo 2020 w Dubaju. (Sami organizatorzy Expo ogłosili niedawno zobowiązanie do realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, które są częścią Agendy 2030 i Wielkiego Resetu.) Rezolucja wzywała do „natychmiastowego i bezwarunkowego” uwolnienia Ahmeda Mansoora, Mohammeda al- Roken i Nasser bin Ghaith.

Mansoor to 52-letni mężczyzna, który został aresztowany w 2017 roku i skazany na 10 lat więzienia pod zarzutem publikowania fałszywych informacji oraz „obrazy statusu i prestiżu ZEA”, w tym w postach na platformach społecznościowych. Al-Roken jest prawnikiem zajmującym się prawami człowieka, odsiadującym obecnie wyrok 10 lat więzienia po tym, jak został uznany za winnego próby obalenia rządu w masowym procesie w lipcu 2013 roku. Bin Ghaith został również skazany na 10 lat w marcu 2017 r. za krytykę władz ZEA za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Według raportu Human Rights Watch z 2021 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich:

„W 2020 r. władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) nadal inwestowały w strategię „miękkiej siły”, mającą na celu ukazanie kraju jako postępowego, tolerancyjnego i szanującego prawa narodu, jednak jego zaciekła nietolerancja wobec krytyki była w pełni widoczna wraz z kontynuacją  niesprawiedliwego uwięzienia czołowego działacza na rzecz praw człowieka Ahmeda Mansoora, naukowca Nassera bin Ghaitha oraz wielu innych działaczy i dysydentów, z których niektórzy zakończyli swoje wyroki już trzy lata temu i pozostają przetrzymywani bez wyraźnej podstawy prawnej.

Dziesiątki aktywistów, naukowców i prawników odbywa długie wyroki w więzieniach ZEA, w wielu przypadkach po niesprawiedliwych procesach z niejasnych i szerokich zarzutów, które naruszają ich prawa do wolności wypowiedzi i zrzeszania się”.

Na pierwszy rzut oka te oskarżenia o łamanie praw człowieka sprawiają, że decyzja WEF o organizacji ich Wielkiej Narracji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dziwna. W końcu, dlaczego organizacja, która twierdzi, że motywuje ją tworzenie świata, który jest bardziej inkluzywny, różnorodny, zrównoważony i sprawiedliwy, miałaby przymykać oko na te niepokojące obawy i współpracować z przywódcami Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Jednak ten wybór ma sens, gdy zaakceptujesz, że język WEF dotyczący sprawiedliwości i projektowania lepszej przyszłości dla ludzkości jest kompletnym nonsensem.

W ich wizji przyszłości nie będziesz posiadać niczego i będziesz szczęśliwy jako autorytarne narody, takie jak partner ZEA z Big Tech, aby monitorować zużycie węgla, energii elektrycznej i innych zasobów przez ich populacje, przypisując jednocześnie ocenę kredytu społecznego w celu określenia dostępu każdej osoby do przywileju, takie jak podróże i praca. To jest „Wielka Narracja”, którą Technokraci chcą odcisnąć w naszych umysłach i sercach podczas tej „Dekady Transformacji”.

Kto zaprojektuje przyszłość?

Kiedy Klaus Schwab otwierał konferencję The Great Narrative, wspomniał o trudnościach w „kształtowaniu przyszłości”. W szczególności powiedział, że istnieją 3 przeszkody stojące na drodze programu Wielkiego Resetu Światowego Forum Ekonomicznego.


Po pierwsze, Schwab uważa, że ​​„ludzie stali się znacznie bardziej egocentryczni i do pewnego stopnia egoistyczni”. To, jak mówi, sprawia, że ​​„trudniejsze jest wypracowanie kompromisu, ponieważ kształtowanie przyszłości, projektowanie przyszłości zwykle wymaga wspólnej woli" Dla mnie brzmi to jak subtelne przyznanie, że ludzie na całym świecie są bardziej zainteresowani własnymi wizjami przyszłości niż wizją technokratów. Można powiedzieć, że ludzie są „skoncentrowani na sobie” lub „egoistyczni”, ale innym spojrzeniem na to jest to, że opinia publiczna nie chce mieć globalnego schematu zarządzania, który usiłuje centralnie planować ich życie.

Drugą przeszkodą, z którą borykają się Schwab i WEF, jest to, że „wszyscy tak bardzo skupiliśmy się na kryzysie podczas pandemii”. Trzecią przeszkodą w przekształcaniu świata jest to, że „świat stał się tak złożony” i „proste rozwiązania złożonych problemów już nie wystarczą”. Schwab wspomniał również, że nie ma już podziału na kwestie społeczne, polityczne, technologiczne, ekologiczne – „wszystko się przeplata”.

„W takiej sytuacji bardzo trudno jest naprawdę zjednoczyć wszystkich i wyobrazić sobie i zaprojektować przyszłość” – stwierdził Schwab. Ponownie, wydaje się to wskazywać, że Schwab jest świadomy, że nie będzie w stanie dobrowolnie zmusić każdego narodu lub populacji do wizji Technokratów Wielkiego Resetu/Wielkiej Narracji. Pojawi się opór i niezgodność z odgórną, scentralizowaną wizją klasy Predator.

Jednak pomimo tego oporu ze strony ludzi klasy robotniczej świata, nadal istnieje poważne niebezpieczeństwo, że technokraci rzeczywiście zrealizują swoją wizję. Predator Class stojący za Wielkim Resetem, Agendą 2030 itd. spędził dekady (jeśli nie stulecia) planując i inwestując biliony dolarów w swoje próby światowej transformacji społecznej. Ci psychopaci są w pełni świadomi znaczenia nakreślenia wizji przyszłości i podjęcia konkretnych kroków w celu zaprojektowania tej przyszłości. Podczas gdy pracują dzień i noc, aby urzeczywistnić swój koszmarny scenariusz, przeciętny człowiek jest boleśnie nieświadomy despotycznych planów, które się przed nim rozwijają. Nawet tym, którzy są świadomi planów Wielkiego Resetu, często brakuje namacalnych działań, aby zapobiec pochłonięciu przez przejęcie technokratyczno-trans-humanistyczne.

Jeśli chcemy uwolnić się od Wielkich Reseterów, musimy mieć własną wizję przyszłości, którą mamy nadzieję zaprojektować. Powinniśmy spędzać więcej czasu na pracy nad manifestacją naszych wizji wolnej, kwitnącej, wzmocnionej ludzkości, w której celebruje się indywidualną wolność, samo-posiadanie i autonomię cielesną. Mamy moc, by wyobrażać sobie, projektować i realizować naszą wizję przyszłości. Mamy moc, by stworzyć Ludzki Reset.

Źródło

https://www.thelastamericanvagabond.com/great-narrative-metaverse-dystopian-vision-future/


Jeśli chcesz przeczytać inne ciekawe wpisy kliknij linki poniżej 

Sny o absolutnej kontroli społecznej baronów tego świata - Harari - część 2

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/sny-o-absolutnej-kontroli-spoecznej_30.html

Sny o absolutnej kontroli społecznej baronów tego świata - część 1

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/sny-o-absolutnej-kontroli-spoecznej.html

Jakie powiązanie mają szpryce i wskaźniki urodzeń na świecie?

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/jakie-powiazanie-maja-szpryce-i.html

Co musisz wiedzieć o spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w 2022 r 

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/07/co-musisz-wiedziec-o-spotkaniu.html

Jeśli chcesz poczytać jak radzić sobie z dolegliwościami, chorobami wejdź na bloga 

https://pokonaj-chorobe.blogspot.com/

Komentarze

Popularne posty

Zełenski: Człowiek, który sprzedał Ukrainę - Mike Whitney

9 mniej znanych toksyn na które powinieneś zwracać uwagę